Videos

Fransa'da Sol ve Merkez İttifakı Aşırı Sağı Durdurdu

July 8, 2024
by Ali Dinçer and Haşim Tekineş, published on 8 July 2024
Yeni yayınımızda eski diplomat ve Dış Politika Uzmanı Ali Dinçer ve instituDE Dış Politika Analisti Haşim Tekineş #Fransa Parlamento seçimlerinin ikinci tur sonuçlarını değerlendirdiler.

BOP: Nedir Bu Büyük Orta Doğu Projesi

June 26, 2024
by Haşim Tekineş, published on 26 June 2024
instituDE Dış Politika Analisti Haşim Tekineş Büyük Orta Doğu Projesi'nin ne olup ne olmadığını ele aldı.

Hakan Fidan'dan Çin'in Uygur Politikasına Destek

June 18, 2024
by Haşim Tekineş, published on 17 June 2024
#DışGündem'de instituDE Dış Politika Analisti Haşim Tekineş, #HakanFidan'ın 3-5 Haziran tarihlerinde #Çin ve #Uygur bölgesine yaptığı ziyareti çeşitli boyutlarıyle ele aldı.

Dünyada Bu Hafta

June 8, 2024
by Haşim Tekineş, published on 8 June 2024
instituDE Dış Gündem'in yeni yayınında instituDE Dış Politika Analisti Haşim Tekineş Meksika, Hindistan, Güney Afrika ve Avrupa Birliği'nde yapılan seçimleri ele aldı.

Future of Terrorism in the Era of Hegemonic Rivalry

May 1, 2024
Hasim Tekines discussed the current state of radical terrorism, particularly ISIS and al-Qaeda with Research Associate Professor Dr. Mahmut Cengiz.

AİHM ve Yalçınkaya Kararından Şüphelenmeli Miyiz?

April 26, 2024
by Hakan Kaplankaya and Mehmet Bozkaya, published on 26 April 2024
Hukuk Günlüğü'nün yeni bölümünde Hakan Kaplankaya ve Mehmet Bozkaya AİHM ve Yalçınkaya kararı hakkındaki şüphe ve tereddütleri ele aldılar.

Avrupa'ya İltica Etmek Zorlaşıyor Mu?

April 22, 2024
by Haşim Tekineş and Mehmet Bozkaya, published on 22 April 2024
Haşim Tekineş ve Mehmet Bozkaya Avrupa Birliği'nin yeni iltica ve göç paktını ele aldılar. Yeni mevzuat hangi değişiklikleri beraberinde getirecek? Mevzuat ne zaman yürürlüğe girecek? Mevzuata ilişkin eleştiriler neler? Türkiye'den gelen başvurucular için yeni mevzuatın etkileri neler olacak? Bu soruların yanıtları ve daha fazlası yayınımızda.

Erdoğan ve Biden Arasında Soğuk Rüzgarlar Mı Esiyor?

April 22, 2024
by Haşim Tekineş and Ömer Murat, published on 22 April 2024
instituDE DışGündem'de Dış Politika Uzmanı Ömer Murat, Erdoğan ve Biden arasındaki soğukluğa, Erdoğan'ın Vaşington ziyaretinin iptaline, Rasmussen planının detaylarına ve İran ile İsrail arasındaki savaş tiyatrosuna ilişkin Haşim Tekineş'in sorularını yanıtladı.

Ortadoğu Isınırken 3. Dünya Savaşına Ne Kadar Yakınız?

April 20, 2024
Ramazan F. Güzel'in hazırladığı Tv FOCUS GÜNDEM KONUĞU: Dış Politika Uzmanı/ Institute for Diplomacy Economy'den Dış Politika Uzmanı Haşim Tekineş @hasimtekines : İran İsrail geriliminin perde arkasında yaşananlar, - Yaşananlar bir tiyatro muydu, yoksa başka dinamikler mi var? - Gerilimin İran, İsrail, Netanyahu, Molla Rejimi için kazanımları ve Filistin'in konumu. - Gerilim bölgeye sıçrayıp bir 3. Dünya Savaşına yol açar mı, bunu isteyenler var mı? - Böyle bir savaştan Türkiye nasıl etkilenir ve neler yapmalı...?

How to Tackle Cyberattacks Against Space Infrastructure

April 3, 2024
by Yasir Gökçe, published on 3 April 2024
Dr. Yasir Gökçe and Brianna Bace have discussed the legal and political dimensions of cyberattacks against space infrastructures and their recent academic article on this issue.